Összegyűjtöttünk 15 online képszerkesztő programot, amikkel előképzettség nélkül is feljavíthatod a fotóidat, vagy akár ütős facebook, instagram posztokat is kreálhatsz pillanatok alatt!
Az online képszerkesztő előnye
az alapvető funkciók mellett számos olyan kiegészítést tartalmaznak, amivel könnyedén módosíthatjuk vagy feljavíthatjuk fotóinkat. Előismeret nélkül használhatjuk őket legtöbb esetben ingyenesen vagy minimális összeg mellett. Kezelésük egyszerű, telepíteni sem kell gépünkre őket és szinte minden olyan szerkesztési funkciót tartalmaz, mint a Photoshop.
1. GIMP
Az első számú(letölthető) ingyenes képszerkesztő. Az összes közül ez a program áll a legközelebb az Adobe Photoshop-hoz.
A hasonlóságnak annyira alapja van, hogy az összes Photoshop plugin-t képes kezelni a GIMP, amivel végtelenszámú funkcióbővítésre van lehetőségünk. Segítségével finomhangolhatjuk képeinket, de akár eredeti műalkotásokat is létrehozhatunk.
2. Photoscape X
Számtalan szűrőjével és effektjeivel akár tömeges képszerkesztésre is adhatjuk fejünket. A Photoscape X kezelőfelülete szerény, nem fogja elijeszteni a hobbi-művészeket sem.
Használata egyszerű, könnyen és gyorsan hozhatunk létre vele professzionális megjelenésű képeket. Rengeteg hirdetési sablon és keret található az adatbázisában.
3. Pixlr
A Pixlr használatához regisztrálnunk kell. Okostelefonról és számítógépről is lehetőségünk van szabadjára engednünk a bennünk rejlő Picasso-t, így akár a vonaton ülve vagy buszra várakozás közben is dolgozhatunk vele.
A Pixlr számtalan oktatóanyagot hozott létre, amiben lépésről-lépésre vezet végig az online képszerkesztő használatához.
Ingyenessége nem korlátlan – a prémium funkciók használatához a fizetős verzió használata elengedhetetlen.
4. Fotor
A Fotor egy könnyen használható kezelési felülettel rendelkező online képszerkesztő. Egyik legnagyobb előnye, hogy felhőalapú rendszerben dolgozhatunk vele, így számítógépünk erőforrásait szabadon hagyja.
A RAW fájlok kezelése mellett fejlett kollázskészítő eszközzel is rendelkezik, illetve rengeteg szűrőt és effektet is tartalmaz. Aki munkából kifolyólag szeretné használni a Fotor-t, annak jó hírünk, hogy sablon méretek közül választhatunk a célunk elérése érdekében.
5. Befunky
A Fotor-hoz hasonlóan, a Befunky -ban több sablon közül választhatunk a mesterművünk létrehozásához. Letisztult kezelőfelülettel rendelkezik, mellyel könnyedén javíthatunk képeink minőségén és hozhatunk létre kollázsokat.
6. PicMonkey
A PicMonkey rendelkezik a listában szereplő online képszerkesztők közül a legjobb kollázskészítő felülettel.
A webdizájnerek, bloggerek vagy marketingesek munkafolyamatainak felgyorsítása érdekében számtalan sablont tartalmaz.
Hátránya, hogy egyszerre csak egy fájlt képes kezelni.
7. Google Fényképek
A Google Fényképek Régi neve a Picasa. Fényképeink rendezésére és szerkesztésére ad lehetőséget. Az alapvető képszerkesztési funkciók (méretezés, vágás, vörösszem javítás, kontraszt, színkorrekció) mellett animációk készítésére is lehetőséget kínál.
A Google Fényképek használata díjmentes, a Google fiókodon keresztül érheted el. A közösségi média felületeire egyetlen kattintással oszthatod meg frissen elkészült képeidet.
8. Photoshop Express
A Photoshop Express használatához regisztrációra van szükség és Adobe Flash telepítésére a számítógépünkre. Minden olyan funkciót tartalmaz, amit egy képszerkesztővel szemben felállítunk.
Előnye, hogy rendkívül gyorsan szerkeszthetünk vele képeket. Hátránya, hogy jelenleg csak JPG/JPEG fájlokat kezel és a közvetlen megosztás a közösségi média felületeire nem elérhető.
9. iPiccy
Logikusan felépített kezelőfelületének köszönhetően az egyik legjobban használható online képszerkesztő.
Ingyenessége mellett további előnye, hogy kezdő és haladó felhasználók számára is tökéletes választás az iPiccy, hiszen fejlett képszerkesztési funkciók is találhatók benne (pl.: görbebeállítások, háttér törlése, klónozás).
Jelenleg csak JPG/PNG fájlokat kezeli az iPiccy és a közvetlen megosztási funkció sem működik a közösségi média felületeire.
10. Canva
Használatához előképzettség nem szükséges. Annyira nem, hogy számos oktatóvideót is készítettek a használatának elsajátításához.
A Canva lehetőséget ad nekünk a saját betűkészletünk feltöltésére. Rengeteg sablonnal könnyíti meg a munka szerelmeseit és ingyenes képeinek száma és alig-alig megszámolható.
Nagy előnye, hogy nem csak a nagyképernyős felhasználókra gondoltak, így bárhol és bármikor hasznát vehetjük. Elkészült grafikáinkat pedig egy kattintással megoszthatjuk a közösségi média felületein.
11. Ribbet
Számos matrica és betűtípus segít a tökéletes kollázs elkészítésében. A Ribbet kezelőfelülete egyszerű és használható. Saját felhőszolgáltatásának köszönhetően ingyenes tárolhatjuk képeinket, amit így bárhonnan elérhetünk.
12. Photo Editor by Aviary
A Photo Editor by Aviary csak az iPhone használók számára elérhető.
Számtalan szerkesztési lehetőséggel bír, több fényképkorrekciós tartalma miatt pedig felveszi a kesztyűt a legtöbb fizetős telefonos képszerkesztő programmal.
13. Inkscape
Az Inkscape egy ingyenesen letölthető szoftver. Kezdő képszerkesztőknek ajánlott a használata. Segítségével alakzatokat hozhatunk létre és adhatunk hozzá meglévő fényképeinkhez vagy megváltoztathatjuk a fotóink színét.
A legtöbb alapvető szerkesztési funkcióval rendelkezik.
14. Pablo by Buffer
A Pablo by Buffer számtalan kiegészítő bővítménnyel rendelkezik.
Nagyjából 50 ezer szabadon felhasználható képpel rendelkezik, amiket gombnyomásra menthetünk könyvtárunkba. Előnye, hogy a frissen elkészült grafikáinkat egy gombnyomással megoszthatjuk ismerőseinknek.
15. Venngage
Marketingesek számára a megfelelő választás a Venngage. Infografika készítő eszköz, melynek segítségével összetett grafikákat tervezhetünk és készíthetünk. Rengeteg sablon segíti a munkánkat.
KAPCSOLÓDÓ KATEGÓRIÁK, CIKKEK:
KÉPSZERKESZTŐ PROGRAMOK >>
VIDEÓ SZERKESZTŐ PROGRAMOK >>