Windows 7 telepítése és letöltése egyszerűen

Ha a Windows 7 telepítése, vagy újratelepsítése mellett döntesz, akkor a következő lépéseket kell megtenned a teljesen szűz Windows-hoz. Annyit azért hozzátennénk (remélem ezzel semmi újat nem mondunk), hogy a rendszered formatálásával minden, a rendszer partíción tárolt adat elvész.
Első lépésben szükséged lesz egy Windows 7 telepítő lemezre, vagy egy bootolható USB-re. Ha nem tudod hogyan kell bootolható USB pendrive-ot készíteni olvasd el a Bootolható USB pendrive készítése cikkünket (kattints alább a gombra).
Windows 7 telepítése egyszerűen
Először is tedd be a lemezmeghajtódba a lemezt, vagy dugd be az usb-be a bootolható pendrive-ot, majd indítsd újra a számítógéped. Lehetséges, hogy be kell állítani a boot sorrendet. Ehhez a régebbi alaplapoknál a boot során (alaplaptól függően) az F2/F8/F10/F12 gombokkal hívhatjuk elő azt a menüt, amelyből kiválasztható a boot eszköz.
Mehetünk tovább, kattints a Telepítés gombra.
Válaszd ki a Windows 7-es rendszered nyelvét.
Olvasd el és fogadd el/pipáld ki(kötelező) a licencfeltételeket.
Válaszd ki a telepítés módját:
- Frissítés: A Windows telepítése a fájlok, a beállítások és az alkalmazások megtartásával (ebben az esetben csak a rendszerfájlok frissülnek)
- Egyéni: A Windows telepítése akorábbi adatok megőrzése nélkül (ezt választva mindent ledarálsz a választott rendszerpartíciódról, vagy meghajtódról)
Jelöld ki, hogy melyik partícióra szeretnéd telepíteni a Windows 7-et, majd kattints a Tovább gombra a telepítés indításához.
Kattints a Tovább gombra.
A telepítést követően újra fog indulni a windows.
Adjunk meg egy felhasználónevet.
Itt betudunk állítani a windows rendszerünkhoz jelszót, nem kötelező, de főleg laptopok esetében erősen ajánlott.
Aktiváld a termékkulcsot a Windows 7 rendszerhez
Windows update beállítása: Kattintsunk az Automatikus frissítésre, ez a windows automatikus frissitésének bekapcsolását jelenti ami alapértelmezett és biztonsági okokból fontos.
Állítsd be az időzónát és kattints a Tovább gombra.
Válasszuk ki, hogy honnan kapcsolódunk hálózathoz. Otthonról, munkahelyről vagy nyílt hálózatról.
Ha mindennel végzett és végre beléphetünk a frissen telepített Windows 7-es rendszerünkbe még 2 dolgot érdemes ellenőrizni:
- A termékkulcs megadásával tényleg aktiválta-e a rendszerünket
- Van-e új rendszerfrissítés (amúgy lesz még bőven), mert ezeket mielőtt nekiállnánk a személyes használatú programok telepítésének frissítenünk kell. Pl driverek, keretrendszer, stb..
Viszont ha már itt tartasz, gratulálunk az új Windows 7 rendszeredhez 🙂
RÉGI SZÁMÍTÓGÉP GYORSÍTÁSA >>