A Windows 8.1 telepítése nem nagyon tér el a Windows 8, vagy a 7 telepítésétől, azonban jó tudni:
A Windows 8.1-es rendszert termékkulccsal rendelkezők telepíthetik (legálisan);
Illetve ha nincs termékkulcsod, de az adott gépen futó Windows 7, 8 rendszered már aktivált, frissítheted rá a Windows 10 operációs rendszert.
Amennyiben csak egy újratelepített, alapértelmezett rendszert szeretnél és már Windows 8.1 van a gépeden, nem kell ledarálni a teljes rendszered, ugyanis a Windows 8.1 biztosítja a lehetőséget, hogy a fájlok, programok megtartásával, (vagy anélkül) a gyári állapot visszaállíthasd. Természetesen ehhez is telepítő DVD vagy USB stick lehet szükséges.
Ha mégis a rendszer darálás mellett döntesz, akkor a következő lépéseket kell megtenned a teljesen szűz Windows-hoz. Annyit azért hozzátennék (remélem ezzel semmi újat nem mondok), hogy a rendszered formatálásával minden, a rendszer partíción tárolt adat elvész.
Kapcsold be a PC-t úgy, hogy a Windows normális módon indul, helyezd be a Windows 8.1 DVD-t, vagy csatlakoztasd az USB flash-meghajtót, majd indítsd újra a PC-t. A laptop a Windows 8.1 DVD-ről vagy USB flash-meghajtóról indul el.
Ha újraindítod a PC-t és a Windows jelenlegi verziója indul, előfordulhat, hogy módosítani kell a rendszerindító eszközök sorrendjét a PC BIOS-beállításaiban, hogy a PC az adathordozóról (DVD, USB pendrive) induljon. Ehhez újra kell indítanod a gépet és még a Windows betöltése előtt tartsd nyomva (alaplaptól függően) az F2/F8/F10/F12 gombot.
Miután belépett a BIOS beállítások menübe, válassza a Boot (Rendszerindítás) fület, és állítsa be az adathordozót mint első rendszerindító eszköz.
Állítsd be a nyelvet, az időzónát és a klaviatúra nyelvét, majd kattints a Tovább gombra.
Kattints a Tovább gombra a telepítés elindításához.
Add meg a termék aktiváló kulcsát a Windows 8.1 aktiválásához, majd kattints a Tovább gombra. A kulcsot megtalálod a lemez csomagolásában, illetve a visszaigazoló üzenetben, amely közli, hogy megvásároltad a Windows-t. Amennyiben nem találod, fel kell venned a kapcsolatot a lemez eladójával.
Pipáld ki és ezzel fogadd el a licensz feltételeket (kötelező), majd kattints a Tovább gombra.
Válaszd ki a telepítés típusát:
1. Frissítés
2. Teljes rendszer telepítése
Töröd egyesével a meglévő partíciókat.
A megerősítéshez kattints az Ok gombra.
Hozz létre partíciókat a Meghajtó-opciók (haladó) hivatkozás/gombra kattintva.
Kattints az Új gombra és add meg a partíció méretét.
Windows létre fog hozni egy másik partíciót a rendszerfájlok számára. Nyomd meg az Ok gombot.
Jelölj ki egy partíciót és kattints a Formázás gombra.
Erősítsd meg a folyamatot az Ok gombra kattintva.
Válaszd ki azt a partíciót, ahová a rendszert szeretnéd telepíteni, utána kattints a Tovább gombra.
A Windows 8.1 telepítése után a számítógéped többször is újra fog indulni.
Kövesd a képernyőn megjelenő utasításokat a számítógép beállításainak testreszabásához.
Ha mindennel végzett és végre beléphetünk a frissen telepített Windows 8.1-es rendszerünkbe még 2 dolgot érdemes ellenőrizni:
- A termékkulcs megadásával tényleg aktiválta-e a rendszerünket
- Van-e új rendszerfrissítés (amúgy lesz még bőven), mert ezeket mielőtt nekiállnánk a személyes használatú programok telepítésének frissítenünk kell. Pl driverek, keretrendszer, stb..
Viszont ha már itt tartasz, gratulálunk az új Windows 8.1 rendszeredhez 🙂